У 2017 році була заснована Європейська юніорська олімпіада з інформатики, у якій могли взяти участь учні, яким на 31-ше грудня 2016-го року ще не було 15 років.

Перша олімпіада пройшла у Софії, Болгарії. В олімпіаді взяло участь 22 Європейські країни. Збірна України формувалася за результатом IV етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики. Наша збірна отримала одну золоту медаль та три срібні.

У 2018 році олімпіада проходила в Іннополісі, Росія. Україна не брала участі.

У Мариборі, Словенії, проходила олімпіада 2019-го року. Збірна формувалася за результатом IV етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики.

Олег Навер, Артем Фомюк, Андрій Вороной, Ігор Пилаєв у Мариборі

У 2020-му році олімпіада мала відбутися у Грузії. Проте через COVID-19 вона пройшла онлайн. Цього року кожній країні було дозволено виставити другу неофіційну команду.

Вперше були проведені відбірково-тренувальні збори на олімпіаду. Кращі 10 учасників за результатом IV етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики були запрошені на них. Кращі чотири учасники потрапили в офіційну збірну, а учасники, які посіли 5-8 місця, потрапили в неофіційну команду.

Олег Навер, Ілля Кривов’яз, Андрій Олійник, Едуард Тихонюк

Організатором олімпіади була Грузія. 8 учасників збірних України зібралися у Кременчуці для участі в олімпіаді. Національна Збірна отримала одну золоту медаль та три срібні. Олег Навер став абсолютним переможцем олімпіади, набравши 500 з 600 балів. За результатом олімпіади, наша збірна зайняла перше місце у медальному заліку.

У 2021 році вперше була проведена Всеукраїнська юніорська олімпіада з інформатики, кращі учасники з якої формували збірну України. Вдруге до олімпіади була допущена друга неофіційна команда. Організатором була Румунія. Учасники з України брали участь в олімпіаді в Ужгороді.

Антон Ципко, Дарина Карпенко, Андрій Смутчак, Владислав Лозовий, Мартін Лешко, Олександр Козловський, Федір Харченко, Аліса Потьомкіна, Андрій Столітній, Олег Навер

Питання та відповіді

Як потрапити на олімпіаду?

Починаючи з 2021-го року, потрапити на Європейську юніорську олімпіаду можна, взявши участь у Всеукраїнській юніорській олімпіаді з інформатики.

Чим ця олімпіада відрізняється від Міжнародної олімпіади з інформатики?

У цій олімпіади можуть взяти участь лише школярі, які у рік перед роком проведення олімпіади ще не досягли 15 років. Тобто, можуть взяти участь усі школярі, які навчаються до 8 класу, а також 9-класники, які народилися до нового року.

Також ця олімпіада лише для Європейських країн.